Novinky

  • 19.06.2018 Neutral Od roku 2019 bude Red Bull používat motory Honda

  • 17.06.2018 Good Vítězi závodu 24 hodin Le Mans 2018 se stali Alonso, Buemi a Nakadžima (Toyota)

  • 17.06.2018 Neutral Svítání v Le Mans vítá na vedoucí pozici toyotu Kobajašiho,Conwaye a Lópeze

Facebook Instagram
reklama
reklama

Hyperboost má nahradit přesedání

Hyperboost má nahradit přesedání

Změny v pravidlech šampionátu

Současně s kalendářem pro sezonu 2018/19 přijala Světová rada motoristického sportu některé úpravy pravidel formule E.

Nejdůležitější změnou, o které jsme již informovali, je zavedení tzv. hyperboostu. Minimálně jednou za závod bude mít každý jezdec možnost po delší dobu zvýšit výkon o 25 kW (z 200 na 225 kW). Ovšem předtím musí projet vyznačenou aktivační zónou, vedenou mimo ideální stopu. Znamená to, že napřed ztratí (odhadem jednu sekundu), ale zisk by měl být mnohem větší. Proti původnímu předpokladu nebude hyperboost pokaždé dostupný dvakrát, ale počet se bude lišit dle charakteru tratě.

Zachován zůstává fanboost, přidělovaný třem pilotům, kteří získají nejvíce přízně v internetovém hlasování fanoušků. Ten představuje jednorázové navýšení dokonce o 50 kW.

Podle očekávání byl zrušen bonus za nejrychlejší kolo a místo něj obdrží bod ten z účastníků na prvních pěti místech v cíli, jemuž zbude v bateriích nejvíce energie. Vzhledem k tomu, že se počet startujících zvýšil na 22, postupuje do super pole v rámci kvalifikace šest nejlepších z její základní části. Závody se budou vypisovat jednotně na 45 minut plus jedno kolo.

reklama
reklama

Komentáře ke článku