Novinky

  • 22.10.2018 Bad Kevin Magnussen a Esteban Ocon byli dodatečně diskvalifikováni z VC USA

  • 21.10.2018 Neutral Kimi Räikkönen ve Ferrari vyhrál VC USA před Verstappenem a Hamiltonem

  • 21.10.2018 Neutral Na obou mercedesech byly před startem VC USA vyměněny vodní pumpy, trest nehrozí

Facebook Instagram

Po otci odchází ze šampionátu také syn

Po otci odchází ze šampionátu také syn

Renault už dále nepočítá s Nicolasem Prostem

Cesty Renaultu a Nicolase Prosta se po čtyřech letech rozcházejí. Závodník ještě dokončí sezonu, ale Nissan, který přebírá aktivity francouzské značky ve formuli E, už s ním nepočítá.

Zlí jazykové tvrdí, že do kokpitu se dostal jen kvůli svému otci Alainovi, jenž byl až donedávna spolumajitelem stáje. Tak mizerným pilotem ale nebyl. Vyhrál tři e-prix a výrazně se podílel na stejném počtu triumfů týmu v hodnocení výrobců. Letos mu to ovšem opravdu nešlo. Na kontě má pouhých sedm bodů a v průběžné klasifikaci mu patří až osmnáctá příčka.

Je mně jasné, že s mými výkony nemohla být spokojenost,“ uznal sportovně Prost. „Dohodli jsme, že pro nás bude nejlepší, když ukončíme spolupráci. Přeji e.dams všechno nejlepší. Já se teď soustředím na svůj nový projekt, s nímž vás, doufám, již brzy seznámím.

Nicolasi Prostovi letošní sezona vůbec nevyšla

Jak už to při takových příležitostech bývá, šéf ekipy Jean-Paul Driot nešetřil slovy uznání: „Patřil v naší partě vždycky k největším oporám a měl obrovský podíl na vývoji vozu. Se Sébastienem Buemim se skvěle doplňovali. Prožili jsme spolu nádherné okamžiky, ale teď přišel čas otočit list.

reklama
reklama

Komentáře ke článku