Novinky

  • 24.09.2018 Neutral Renault nasadí do prvního tréninku v Soči místo Hülkenberga Arťoma Markelova

  • 23.09.2018 Good Vítězi nedělních závodů F3 na Red Bull Ringu se stali Schumacher a Švarcman (oba Prema)

  • 22.09.2018 Good Mick Schumacher vyhrál na Red Bull Ringu čtvrtý závod F3 v řadě za sebou

Facebook Instagram

Nissan e.dams možná obmění celou jezdeckou sestavu

Nissan e.dams možná obmění celou jezdeckou sestavu

Driot přetahuje Turveyho

Přestupový kolotoč se ve formuli E otáčí podstatně menší rychlostí než třeba ve F1. Většina jezdeckých sestav zůstává po léta neměnná.

Tentokrát se však zájemcům naskýtá hned několik zajímavých sedaček. Kromě Mahindry (Heidfeld končí s aktivní činností, Rosenqvist míří do Indy Car) se to týká i staronového týmu Nissan e.dams. Japonská automobilka v něm nahradila svého francouzského aliančního partnera Renault.

Už před časem bylo oznámeno, že se stáj rozešla s Nicolasem Prostem, když předtím ji opustil také jeho otec Alain. Nyní se objevují náznaky, že jistotu nemá ani druhý pilot Sébastien Buemi. Problémem je jeho působení ve WEC ve službách Toyoty, což u Nissanu těžko rozdýchávají.

Proslýchá se, že nahradit by ho mohl některý z japonských závodníků, majících zkušenosti s monoposty. Druhé uvolněné místo by šéf Nissanu e.dams Jean-Paul Driot rád viděl obsazené Oliverem Turveyem. Toho by ovšem bylo nutné vyvázat ze smlouvy u konkurenčního NIO.

 

Oliver Turvey možná zamíří do týmu Nissan e.dams

 

Mluvili jsme s ním,“ potvrdil Driot. „Dosud ale nepadlo žádné rozhodnutí. Máme nicméně v hledáčku veškeré možné kandidáty, kteří splňují naše představy a požadavky. Ne každý z nich je samozřejmě pro nás dostupný a navíc vše ještě konzultujeme s Nissanem. Proto na to potřebujeme více času.

reklama
reklama

Komentáře ke článku