Novinky

  • 14.12.2018 Neutral Ital Antonio Giovinazzi slaví 25. narozeniny

  • 13.12.2018 Bad Zcizené části zničeného vozu Sophie Flörschové z Makaa se objevily na eBay

  • 12.12.2018 Neutral Valtteri Bottas pojede v lednu finskou Arctic Lapland Rally

Facebook Instagram

Massovým partnerem ve Venturi bude Mortara

Massovým partnerem ve Venturi bude Mortara

Monacký tým opouští Němec Engel

Další tým formule E uzavřel svoji soupisku pro příští ročník. Už před časem ulovila monacká stáj Venturi opravdu velkou rybu – bývalou hvězdu F1 Felipeho Massu. Nyní oznámila, že jeho kolegou bude stávající pilot Edoardo Mortara.

Znamená to, že kufry balí Maro Engel. Pro Mortaru je to dobrá zpráva, protože s odchodem Mercedesu z DTM přišel o jeden ze svých zdrojů obživy. Nyní se hodlá plně soustředit na elektrickou formuli. Jeho premiérová sezona nebyla, i kvůli dvěma absencím, zapříčiněným právě angažmá v DTM, právě bůhvíjaká. Celkově skončil až třináctý, nejlepším dílčím umístěním bylo druhé místo hned v úvodním podniku v Hongkongu.

 

Susie Wolffová dala dohromady ambiciózní jezdeckou sestavu

 

Podle nové šéfky ekipy Susie Wolffové šlo o logickou volbu. „Potřebovali jsme mít vedle Felipeho někoho, kdo má s těmito závody zkušenosti. Znala jsem Eda z jeho působení v DTM a vysoko si cením jeho schopností. V minulosti to neměl jednoduché, protože formule E nebyla hlavním předmětem jeho zájmu. To se teď změní.“ Wolffová současně prozradila, že Mortara měl „lukrativní nabídky“ jít jinam, ale nakonec se rozhodl zůstat.

Komentáře ke článku