Novinky

  • 11.12.2019 Good Christian Bale byl za roli Kena Milese ve filmu Le Mans 66 nominován na Zlatý globus

  • 07.12.2019 Good Polák Robert Kubica, vítěz jedné velké ceny, slaví 35. narozeniny

  • 06.12.2019 Neutral Renault opouští po dvaceti letech technický ředitel Nick Chester

Facebook Instagram

Kubica ví, že nemá vůz jako Russell

Kubica ví, že nemá vůz jako Russell

Něco je špatně

Robert Kubica je přesvědčen, že nemá k dispozici ani tak dobrý vůz, jako jeho týmový kolega. V Austrálii si zaostávání za Georgem Russellem vysvětloval horším nastavením vozu i poškozením podlahy. Chyba se ale nejspíš udělala při konstrukci šasi.

"V Austrálii jsme s Georgem zvolili odlišná nastavení a viděli rozdíly v chování vozů," začal po bahrajnských trénincích vysvětlovat polský jezdec. "Tady jsme vyjeli se stejným nastavením a charakteristiky vozů byly přesto rozdílné. V Austrálii jsem si myslel, že to může způsobovat i poškození podlahy, plus rozdíly v nastavení, ale tady jsme už v prvním tréninku dostali jinou odpověď.

Je zřejmé, že jezdíme ve dvou odlišných vozech, ačkoli nastavení je stejné. Musíme najít příčinu. V datech to jasně vidíme, nyní to potřebujeme pochopit a přijít s řešením. Se stejným nastavením máme dva odlišné vozy. Po Austrálii jsem si myslel, že příčinou je poškození podlahy, ale ta je již opravena a vozy jsme dali do základního nastavení, jenže se chovají velmi odlišně. Možná je to něco v aerodynamice, což pak ovlivňuje chování vozu. Musíme hledat.

Teď to mám hodně těžké. Když provedu změny v nastavení, aby se vůz ovládal lépe, tak se tím vzdám dalšího přítlaku a jsem prostě pomalý, rychlostní potenciál jde dolů. Když to vrátím, vůz se nedá řídit, nedá se s ním jezdit na limitu."

Russell potvrzuje, že si Kubica nevymýšlí: "Momentálně je o dost pomalejší a vím, že rozdíl mezi námi nemůže být tak velký. Myslím, že tam je nějaký problém. Ale i když se ho podaří odstranit, stále budeme nejpomalejší."

Ve včerejším druhém tréninku byl Russell o tři sekundy pomalejší než Sebastian Vettel, Kubica někde ztratil ještě celou další sekundu.

Komentáře ke článku