Novinky

  • 11.12.2019 Good Christian Bale byl za roli Kena Milese ve filmu Le Mans 66 nominován na Zlatý globus

  • 07.12.2019 Good Polák Robert Kubica, vítěz jedné velké ceny, slaví 35. narozeniny

  • 06.12.2019 Neutral Renault opouští po dvaceti letech technický ředitel Nick Chester

Facebook Instagram

Wolffová vidí dost prostoru pro F1 i formuli E

Wolffová vidí dost prostoru pro F1 i formuli E

Každý šampionát je o něčem jiném

Raketový nástup formule E vyvolal v některých jejích protagonistech dojem, že může vytlačit z pozice nejprestižnějšího šampionátu světového motorsportu F1. Podporuje ho fakt, že v elektrickém seriálu se méně či více angažuje osm automobilek, indický koncern Mahindra a v roli sponzorů několik bank.

Podle Wolffové není formule E konkurentem F1

Šéfka monacké stáje Venturi Susie Wolffová, která dobře zná zákulisí obou mistrovství, je jiného názoru. „Nepodceňujme formuli 1,“ tvrdí ve sloupku, který napsala pro list Financial Times. „Deset týmů vynakládá každoročně miliardové částky. A hodně za to zase získává zpět. F1, to je lesk a akce, šance vidět zápolit spolu technologicky nejvyspělejší auta planety. Princip formule E spočívá v něčem jiném. Hlavním úkolem je ukázat potenciál elektrického pohonu a podpořit jeho další vývoj. Pan Agag dosáhl standardizací používané techniky rovných podmínek pro všechny účastníky. Výrobci mohou sami zhotovovat jen určité komponenty. Ve vozech se tak neutápějí obrovské sumy jako ve F1. Soukromé ekipy dostávají příležitost prosadit se proti velkým týmům. F1 naproti tomu nic takového negarantuje. Její mýtus spočívá v elitním statusu.

Oba koncepty mohou proto podle Wolffové vedle sebe bez problémů koexistovat. „Není to postaveno ve smyslu buď, a nebo. Žádné sportovní odvětví nemůže spát na vavřínech. Je neustále potřeba přicházet s novými nápady a získávat pro ně fanoušky,“ je přesvědčena.

Komentáře ke článku