Novinky

  • 21.02.2020 Good Nejrychlejším mužem 3. dne testů v Barceloně zůstal Valtteri Bottas (Mercedes)

  • 21.02.2020 Good V dopolední části 3. dne testů F1 byl nejrychlejší Valtteri Bottas (Mercedes)

  • 21.02.2020 Neutral Systém DAS, použitý u vozu F1 Mercedes, má být od roku 2021 zakázán

Facebook Instagram

Seidl bude McLaren učit riskovat

Seidl bude McLaren učit riskovat

Jinak špičku nikdy nedohoní

Andreas Seidl hodlá McLaren posouvat dále tak, že ho naučí správně riskovat. To je něco, co se při změnách managementu hodně skloňovalo i u Ferrari.

"Pro mě je aktuálně prioritou vytvořit nám prostor na to, abychom detailně prozkoumali některé oblasti, jakými jsou metody a nástroje používané při vývoji. To je základ pro agresivní vývoj, bez kterého by se nedala dohnat tak velká ztráta, jakou nyní máme ( na špičkové týmy)," řekl nový šéf týmu, který okamžitě po nástupu do funkce prosadil odsouhlasení výstavby nového aerodynamického tunelu a definitivně hodil do koše experiment s maticovou strukturou managementu.

"Potřebujeme obnovit sebedůvěru lidí uvnitř týmu a najít odvahu dělat riskantní rozhodnutí, jít nebezpečnými cestami. To je to, co dělají jiné zkušené a sebevědomé týmy, jako například Mercedes. Je důležité, abychom byli dobří v takových věcech,jako jsou zastávky v boxech, závodní strategie a podobně. Tím budeme moci rychle dokázat, že pracujeme na úrovni nejlepších týmů, protože dohánění rychlostní ztráty bude běh na dlouhou trať.

Když prožijete tak těžké roky jako McLaren, tak jste v určitém smyslu přitlačení zády ke zdi. Všechny ty změny za posledních pět let, žádná stabilita, to také neprospělo. Já jsem člověk, který se snaží ostatní povzbudit k riskování a pak je ochránit, pokud něco nevyjde. Musíte akceptovat, že chyby se stávají. Jde o to snažit se jim předcházet a nedovolit, aby se stejná chyba udělala dvakrát.

V naší pozici potřebujeme riskovat. Ale abychom toho byli schopní, potřebujeme nejprve cítit jistotu. To znamená, že potřebujeme správně nastavenou týmovou kulturu a ducha, což je opět věc, které musíme dosáhnout společně," uvedl Seidl.

Komentáře ke článku