Novinky

  • 26.05.2020 Bad Tým F1 McLaren bude nucen propustit přibližně 70 svých zaměstnanců

  • 26.05.2020 Neutral Od roku 2021 bude ve F1 jednotný dodavatel ohřívacích deček pro pneumatiky

  • 25.05.2020 Good George Russell (Williams) vyhrál virtuální Velkou cenu Monaka

Facebook Instagram

Montoya se znovu objeví v monopostech

Montoya se znovu objeví v monopostech

Čtrnáctiletý Sebastian zkusí formuli 4

Jméno Montoya se vrací do formulového světa. Čtrnáctiletý syn Juana Pabla Sebastian pojede letos za tým Prema italský a německý šampionát F4.

Důraz je přitom kladen na první z uvedených mistrovství. U našich západních sousedů se představí jen ve vybraných podnicích.

Navzdory svému mládí má Montoya junior za sebou pozoruhodnou kariéru v motokárách, především na americkém kontinentu. Loni ovšem s úspěchem závodil v kategorii OK i v Evropě.

Sebastian má zatím zkušenosti jen z motokár

Moc mě těší, že mohu nastupovat za tak věhlasnou stáj ve formuli 4,“ nechal se slyšet Kolumbijec. „Prema patří do naprosté špičky a disponuje lidmi, kteří mně pomohou stát se lepším jezdcem. Konkurence bude hodně tvrdá. Ale to právě potřebuji.

Bude vzrušující, spolupracovat s tolika talentovanými chlapci,“ uvedl dlouholetý boss Premy Angelo Rosin, který do F4 nasadí kromě Montoyi také Gabrieleho Miniho, Gabriela Botoleta a Dina Beganovice. „Sebastianův příchod je nesporně obohacením naší sestavy. V tomto roce se bude hlavně učit. Ale podle toho, co jsme měli možnost vidět, se z něj rychle stane uchazeč o čelní pozice.

Je samozřejmé, že po jeho boku bude stát tatínek. Ten potomka vzal v minulosti několikrát na velkou cenu F1 a v předstihu sondoval situaci v juniorských sériích.

Komentáře ke článku