Novinky

  • 18.09.2020 Neutral Pole position pro 24 h Le Mans získala posádka Kobajaši /Conway /López v Toyotě

  • 17.09.2020 Neutral Kamuj Kobajaši (Toyota) byl nejrychlejší v první kvalifikaci na 24 h Le Mans

  • 17.09.2020 Neutral Na VC Turecka bylo dosud prodáno 40 000 vstupenek

Facebook Instagram

V Monaku zvítězil Russell

V Monaku zvítězil Russell

Ve virtuálních ulicích se soupeřům zcela ztratil z dohledu

George Russell ve voze Williamsu zvítězil ve virtuální velké ceně Monaka. Mladý Angličan vyhrál i předchozí závod na Katalánském okruhu, tentokrát se ale může pochlubit skutečně obdivuhodným výkonem. Jednak je jízda v Monaku mimořádně náročná i ve virtuálním světě, jednak zvítězil s náskokem 39 sekund před druhým v cíli.

Russell byl přitom na startu až druhý, pole position si v první mokré kvalifikaci virtuální série vybojoval David Schumacher, syn bývalého závodníka Ralfa. Od první zatáčky závodu už ale vedl Russell. Zajímavostí je, že v reálných ulicích Monte Carla dosud nezískal ani bod, i když se o to pokusil ve vozech F1 i F2.

O druhé místo se strhl boj mezi Charlesem Leclerkem (Ferrari) a Estebanem Gutiérrezem (Mercedes). Už se zdálo, že Leclerc si pohodlně dojede pro druhé místo, ale před koncem závodu se na něj dokázal dotáhnout Gutiérrez, který zvolil riskantní dvouzastávkovou strategii. Tři kola před šachovnicovou vlajkou došlo ke kolizi na výjezdu z tunelu, na níž vydělal útočící Mexičan. Leclerka může těšit alespoň páté pódiové umístění v řadě. Pěknou jízdu z devátého místa na startu na čtvrté v cíli předvedl Alexander Albon.

Závod v ulicích Monte Carla, absolvovaný bez velké opatrnosti, přirozeně vyústil ve spoustu kolizí. Mimo jiné kolidovali Lando Norris s Arthurem Leclerkem, Charles Leclerc s Norrisem, Gutiérrez se Schumacherem, Gutiérrez s Albonem a Antonio Giovinazzi s Valtterim Bottasem. Finský jezdec Mercedesu se virtuální velké ceny zúčastnil poprvé a můžeme mluvit o křtu ohněm. V Monaku se po kolizi na startu propadl ze sedmého na poslední místo, ale do konce závodu se stíhací jízdou dokázal dostat na jedenácté.

Šťastný vítěz. Foto: Williams

Zdroj: FORMULE.CZ

Komentáře ke článku