Novinky

  • 25.09.2020 Neutral Stefano Domenicali se od 1. ledna 2021 stává novým šéfem F1

  • 25.09.2020 Good Také ve druhém tréninku na VC Ruska byl nejrychlejší Valtteri Bottas (Mercedes)

  • 25.09.2020 Good Valtteri Bottas (Mercedes) vyhrál úvodní trénink na VC Ruska v Soči

Facebook Instagram

Nemohli jsme doufat v lepší konec sezony, říká Vandoorne

Nemohli jsme doufat v lepší konec sezony, říká Vandoorne

Buemiho měl pod kontrolou

Ve čtvrtek vyvrcholila v Berlíně sezona formule E. Závěrečný z šestice závodů, která se během posledních dvou týdnů na letišti Tempelhof odjela, se stal kořistí pilota Mercedesu Stoffela Vandoornea.

Základy k vítězství položil Belgičan již v kvalifikaci, kde zajel nejrychlejší čas. V závodě pak byl z prvního místa sesazen dvakrát Sébastienem Buemim, který těžil z Vandoorneho návštěv aktivační zóny útočného módu. Ani jeden ze Švýcarových pobytů v čele ovšem neměl dlouhého trvání. Vandoorne se vždy dokázal na první místo vrátit a vybojoval tak první vítězství ve formuli E nejen pro sebe, ale i pro Mercedes. A aby toho nebylo málo, zajistil si tímto výkonem titul vicemistra.

„Byl to neuvěřitelný závod. Bylo to pro nás perfektní,“ řekl v cíli šťastný vítěz. „Seb byl pořád blízko, ale měl jsem pocit, že ho máme pod kontrolou. Nemohli jsme doufat v lepší způsob, jakým lze zakončit sezonu. A druhé místo v celkovém pořadí je skutečný bonus.

Ukázat naše závodní tempo po startu z prvního místa bylo něco nového a jsem velice šťastný, že jsme to dokázali. Celý tým odvedl fantastickou práci. Během posledních pár závodů jsem se trápil v kvalifikaci. Dnes ale bylo vše perfektní.“

Stoffel Vandoorne se stal vicemistrem šesté sezony formule E. Foto: ABB Formula E

Nyní se rodák z Kotrijku přesune do Barcelony. Tam se připojí ke stáji McLaren a bude připraven pro případ, že by Lando Norris nebo Carlos Sainz museli být během Velké ceny Španělska vystřídáni.

Zdroj: ABB Formula E, úvodní foto: ABB Formula E

Komentáře ke článku