Novinky

  • 20.09.2022 Good Bývalý pilot F1 Juan Pablo Montoya slaví 47. narozeniny

  • 17.09.2022 Good Alonso věří, že pokoří hranici 400 velkých cen F1.

  • 15.09.2022 Good Antonio Giovinazzi se má zúčastnit testu s Alpine.

Facebook Instagram

Podivné poměry v hotelu v Soči

Podivné poměry v hotelu v Soči

Grosjean si stěžuje na špatnou ochranu před koronavirem

Každý týden zveřejňují FIA a formule 1 výsledky testů na koronavirus, které pravidelně povinně podstupují všichni účastníci velkých cen. Naposledy se tak stalo v pátek.

Zpráva uvádí, že z 1822 provedených zkoušek jich pozitivních výsledkem skončilo deset. Je to poprvé, kdy je tento počet dvojciferný. Za celou dobu testování byla nemoc Covid-19 prokázána ve 26 případech.

Protokol byl tentokrát očekáván s větším napětím, protože odběry následovaly po podniku v Soči, na který měli poprvé ve velkém množství přístup diváci. „Přítomnost fanoušků nesehrála žádnou roli, protože veřejnost se nemohla do uzavřené sféry formule 1 dostat,“ praví se nicméně v dokumentu. Oněch deset nakažených se navíc rekrutuje výhradně z místního pomocného personálu. 

Romain Grosjean se v hotelu v Soči necítil bezpečný. Foto: Haas

Že ale všechno v černomořském letovisku v pořádku nebylo, dosvědčují slova Romaina Grosjeana: „V Rusku není nařízeno nosit roušky. Číšník, který nás obsluhoval, neměl zakryté dýchací cesty. S bezpečnostními opatřeními v hotelu jsem nebyl vůbec spokojen. Několikrát se stalo, že jsme se ve výtahu ocitli s osobami mimo okruh formule 1. Covidu se nebojím, ale nechci ho dostat, protože bych pak nemohl vykonávat svoji práci.

Zdroj: FIA, Motorsport, úvodní foto: Haas