Novinky

  • 18.06.2021 Good Max Verstappen (Red Bull) byl nejrychlejší ve 2. tréninku na VC Francie

  • 18.06.2021 Good Valtteri Bottas (Mercedes) vyhrál úvodní trénink na VC Francie F1

  • 17.06.2021 Bad Grosjeanův rozlučkový test byl odložen z důvodu omezení cestování z USA do Francie.

Facebook Instagram

Podivné poměry v hotelu v Soči

Podivné poměry v hotelu v Soči

Grosjean si stěžuje na špatnou ochranu před koronavirem

Každý týden zveřejňují FIA a formule 1 výsledky testů na koronavirus, které pravidelně povinně podstupují všichni účastníci velkých cen. Naposledy se tak stalo v pátek.

Zpráva uvádí, že z 1822 provedených zkoušek jich pozitivních výsledkem skončilo deset. Je to poprvé, kdy je tento počet dvojciferný. Za celou dobu testování byla nemoc Covid-19 prokázána ve 26 případech.

Protokol byl tentokrát očekáván s větším napětím, protože odběry následovaly po podniku v Soči, na který měli poprvé ve velkém množství přístup diváci. „Přítomnost fanoušků nesehrála žádnou roli, protože veřejnost se nemohla do uzavřené sféry formule 1 dostat,“ praví se nicméně v dokumentu. Oněch deset nakažených se navíc rekrutuje výhradně z místního pomocného personálu. 

Romain Grosjean se v hotelu v Soči necítil bezpečný. Foto: Haas

Že ale všechno v černomořském letovisku v pořádku nebylo, dosvědčují slova Romaina Grosjeana: „V Rusku není nařízeno nosit roušky. Číšník, který nás obsluhoval, neměl zakryté dýchací cesty. S bezpečnostními opatřeními v hotelu jsem nebyl vůbec spokojen. Několikrát se stalo, že jsme se ve výtahu ocitli s osobami mimo okruh formule 1. Covidu se nebojím, ale nechci ho dostat, protože bych pak nemohl vykonávat svoji práci.

Zdroj: FIA, Motorsport, úvodní foto: Haas

Komentáře ke článku