Novinky

  • 26.09.2022 Bad Colton Herta byl informován, že na superlicenci nemá dostatek bodů.

  • 20.09.2022 Good Bývalý pilot F1 Juan Pablo Montoya slaví 47. narozeniny

  • 17.09.2022 Good Alonso věří, že pokoří hranici 400 velkých cen F1.

Facebook Instagram

Vips pojede příští rok F2

Vips pojede příští rok F2

Potvrdil to Horner

Jüriho Vipse jsme během letošní sezony formule 2 mohli spatřit během podniků ve Spa-Francorchampsu, v Monze, Mugellu a Soči. Junior Red Bullu startoval za tým DAMS, kde nahrazoval zraněného Seana Gelaela. Na konto si připsal celkem 16 bodů a jeho nejlepším výsledkem bylo třetí místo ze sprintu v Mugellu. Pro závěrečné dva závodní víkendy v Bahrajnu však musel pustit zpátky do kokpitu Gelaela.

Vipsovo působení ve „druhé lize“ formulového závodění se ale dočká pokračování: „Je členem našeho juniorského týmu a talentovaný bezpochyby je. Letos zažil obtížný rok. Měl závodit v Super Formuli, to se ale nakonec (kvůli cestovním omezením v Japonsku – pozn. red.) nestalo. Odjel tedy nějaké závody ve formuli 2. Rozhodně ale má talent a příští rok pojede ve formuli 2 znovu,“ uvedl šéf Red Bullu Christian Horner během víkendové Velké ceny Abú Zabí.

Kromě formule 2 jsme letos mohli estonského pilota vidět také ve třech podnicích Formula Regional European Championship s týmem KIC Motorsport. Celkově skončil se třemi pódiovými výsledky osmý. Objevil se i v posezonních testech formule 2, které hostil minulý týden Bahrajn. Vips v nich nastoupil za Hitech Grand Prix a blýsknul se zejména během závěrečného dne, kdy zajel třetí čas.

Bude Jüri Vips u Hitechu také závodit? Foto: FIA Formula 2

 

Dnes se Vips s Red Bullem účastní v Abú Zabí testů mladých jezdců formule 1. Ten je ovšem tentokrát otevřen všem jezdcům, kteří letos nezávodili ve formuli 1.

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: DAMS