Novinky

  • 28.01.2021 Bad Ve věku 60 let zemřel bývalý pilot F1 a majitel závodního týmu Adrian Campos

  • 25.01.2021 Bad Šéf týmu Mercedes ve F1 Toto Wolff byl pozitivně testován na koronavirus

  • 24.01.2021 Neutral Šestnáctiletá Maya Weugová se stala první ženou, přijatou do juniorského programu Ferrari

Facebook Instagram

Formule E v lednu nezačne

Formule E v lednu nezačne

Chile nepustí na své území britské týmy

Na oficiálních stránkách formule E visely v minulých dnech pouze dva termíny závodů v následující sezoně – v Santiagu de Chile a v Rijádu. Jenže už ani to neplatí.

Ve dnech 16. a 17. ledna 2021 se totiž dvojzávod v chilské metropoli neuskuteční. Důvod asi uhodnete sami – koronavirus. Země totiž v podstatě zakázala vstup pro návštěvníky z Velké Británie, v níž se nyní šíří nová modifikace nemoci covid-19.

Restrikce se vztahuje na všechny, kteří v předchozích čtrnácti dnech pobývali na území Spojeného království. Pro šampionát to představuje těžko řešitelný problém, protože za kanálem La Manche sídlí plná polovina týmů – Dragon, Jaguar, Mahindra, Mercedes, NIO a Virgin. Chile navíc zastavila veškeré letecké spojení s Velkou Británií. 

 Maximilian Günther zatím šanci obhájit letošní prvenství ze Santiaga nedostane. Foto: FIA Formula E

„Podnik není zrušen, ale po dohodě s příslušnými úřady odložen. Teď společně hledáme pozdější datum konání v prvním čtvrtletí,“ píše se v tiskové zprávě formule E.

Seriál by tedy nyní měl začít 26. a 27. února v Saúdské Arábii. Zda k tomu však skutečně dojde, neví v tuto chvíli patrně nikdo.

Zdroj: FIA Formula E, úvodní foto: FIA Formula E

Komentáře ke článku