Novinky

  • 16.09.2021 Neutral Aston Martin pro příští sezonu F1 potvrdil Lance Strolla a Sebastiana Vettela

  • 08.09.2021 Neutral Robert Kubica zastoupí Kimiho Räikkönena v Alfě Romeo i ve VC Itálie

  • 08.09.2021 Good Alexander Albon bude od příští sezóny jezdit za tým Williams.

Facebook Instagram

Stane se Williams juniorkou Alpine?

Stane se Williams juniorkou Alpine?

Podle italského listu už je to hotová věc

Letošní sezona by mohla být pro Williams poslední s pohonnými jednotkami Mercedesu. Italský list La Gazzetta Dello Sport totiž přinesl informaci, že by stáj měla od sezony 2022 přejít na motory Renault. Podle zmíněného plátku už měla být dohoda mezi oběma stranami uzavřena. Spolupráce s Renaultem, jehož tovární tým od letoška ponese název Alpine, by ale nezahrnovala jenom dodávku motorů. Williams by se rovněž stal juniorskou stájí Alpine.

La Gazzetta Dello Sport dále uvádí, že podle výkonného ředitele automobilky Renault Luky de Mea je uzavření podobné dohody nezbytné, neboť se domnívá, že bez zákazníků nemůže mít Renault stejné podmínky jako zbylí dodavatelé pohonných jednotek. Po odchodu McLarenu k Mercedesu letos bude Renault pohánět pouze vozy Alpine.

Nebylo by to poprvé, co by Renault poháněl monoposty Williamsu. Foto: Williams

 

Alpine by také mohl do Williamsu v případě potřeby umístit některé ze svých juniorů. Momentálně mají z jeho akademie do formule 1 nejblíže Guanju Žou, Christian Lundgaard a Oscar Piastri, které letos budeme vídat ve formuli 2. Mezi chráněnce Alpine patří rovněž Victor Martins a Caio Collet. Ti tento rok odjedou svou první sezonu ve FIA F3.

Ještě nedávno se spekulovalo o tom, že by Alpine mohl uzavřít partnerství s Alfou Romeo. Ta by ale nakonec měla i nadále spolupracovat s Ferrari. Pokud by Williams skutečně přešel k Alpine, pochopitelně by sešlo i ze zamýšleného rozšíření technické spolupráce s Mercedesem.

Zdroj: PlanetF1, La Gazzetta Dello Sport, úvodní foto: Williams