Novinky

  • 16.06.2022 Good V Melbourne budou od příštího roku závodit F2 i F3.

  • 19.05.2022 Good Choť Sergia Péreze mu povila třetí dítě, syna Emilia.

  • 13.05.2022 Good Jack Doohan o víkendu otestuje v Kataru vůz stáje Alpine z roku 2021.

Facebook Instagram

Simona de Silvestrová odjede tři závody za tým Paretta

Simona de Silvestrová odjede tři závody za tým Paretta

Stáj bude spolupracovat s Edem Carpenterem

Tým Paretta Autosport se letos znovu objeví na startovním roštu. Stáj, kterou založila Beth Parettová jako tým, který má podporovat větší zapojení žen do motorsportu, absolvuje tři závody. V kokpitu bude Simona de Silvestrová. Ta za stáj startovala vloni v Indy500, kam tým nastoupil ve spolupráci se stájí Penske.

„Jsem nadšená, že mohu oznámit, že budeme v roce 2022 závodit v IndyCar Series. Měli jsme ve spolupráci s Rogerem Penskem a týmem Penske skvělý první rok a od té doby jsem pracovala na tom, abych vybudovala správnou strukturu a našla příležitost, jak posunout náš tým,“ uvedla Beth Parettová.

Stáj tentokrát bude spolupracovat s týmem Ed Carpenter Racing. To ovšem také znamená, že se neobjeví v Indy500. Tam už totiž Ed Carpenter Racing nasazuje tři vozy, pro Conora Dalyho, Rinuse VeeKaye a právě pro Eda Carpentera, takže nemá kapacitu přidat další monopost. Stejný problém je i pak na ostatních oválových závodech.

De Silvestrová bude startovat na Road Americe, v Ohiu a v Nashvillu. Další závody jsou podle prohlášení stáje možné, záležet bude na časových možnostech všech zainteresovaných.

„Jsem velmi vděčná Beth, že mi nadále věří a že zvládla udělat další krok na cestě, kterou jsme započaly vloni v Indy500. Jsem z této možnosti nadšená a opravdu se těším na místa, kam zavítáme, tyto tratě jsou rychlé, v minulosti jsem tam byla docela silná, což mi dodává sebevědomí,“ dodala Simona de Silvestrová.

 

 Vůz, který bude řídit Simona de Silvestrová. Foto: Paretta Autosport

Zdroj: IndyCar, úvodní foto: IndyCar