Alonso s Buttonem v první řadě!

Grand Prix Velké Británie - kvalifikace

Zajímavý závod slibuje zítřejší Velká cena Velké Británie, do které z první řady odstartuje Fernando Alonso a Jenson Button poté, co Räikkönen je penalizován poklesem deseti míst na startu za výměnu motoru. Ze druhé řady za nimi vystartuje Juan Pablo Montoya a Jarno Trulli (splnilo se tak Montoyovo přání nespadnout za Trulliho), až za nimi pak Rubens Barrichello a Giancarlo Fisichella. Michael Schumacher zajel až desátý nejlepší čas.

Z první pětice mohl postavení na čele ohrozit jenom Juan Pablo Montoya, který zajel slušný čas 1:20,382 - o čtvrt vteřiny horší než ten, co zajel v ranním tréninku. Jezdci Minardi se se svými vozy doslova prali a byli až o pět vteřin na kolo pomalejší.

Ve druhé desítce startovali kromě jezdců Jordanu také Nick Heidfeld a Mark Webber. Heidfeld, kterému se minulý týden narodila dcera, byl o 1,7 vteřiny pomalejší než Montoya, Heidfelda pak překonal Mark Webber o více jak desetinu vteřiny. Tiago Monteiro zajel po zaváděcím kole do boxů, protože mu včera měnili motor.

Takuma Sato, poslední z první desítky, pak překonal oba, na Montoyu však ztrácel více jak sedm desetin.

David Coulthard, který zahájil druhou desítku, se vešel mezi jezdce Williamsu, Barrichello pak zajel čas o půl vteřiny horší než Montoya, Jacques Villeneuve se zařadil za Takumu Sata, a mezi ně se pak vešel Ralf Schumacher na toyotě.

Jeden z vážných kandidátů na překonání Montoyova času Giancarlo Fisichella byl rychlejší v prvním sektoru, na konci kola mu ale scházelo více jak šest deseti a nestačil ani na Barrichella. Ital Jarno Trulli pak skvělým výkonem zajel čas, který byl jen o 77 tisícin pomalejší než Montoyův, Jenson Button byl na konci druhého sektoru dokonce rychejší (o 0,019), a v cíli pak Montoyu překonal o 0,175 vteřiny.

Na své kolo čekali ještě M. Schumacher, Räikkönen, kterého čekala penalizace, a Alonso. Obhájce titulu nezajel čisté kolo a v cíli to stačilo na desátý nejlepší čas, zatímco Räikkönen opět dokázal svou rychlosti a překonal Buttona o čtvrt vteřiny. Fin však bude startovat dvanáctý.

Fernando Alonso pak nenechal nikoho na pochybách o svých choutkách na titul a zajel vůbec nejlepší čas, byť jen o necelé tři desetiny lepší než Räikkönen.

Závod startuje zítra ve 14:00 a živě jej přenáší televize Prima.