Novinky

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

Facebook Instagram

Staněk si udržel sedačku

Staněk si udržel sedačku

Bude pokračovat u Tridentu

I letos se ve startovním poli F2 objeví česká vlajka. Stáj Trident totiž potvrdila, že v jejích barvách bude pokračovat Roman Staněk. Rodák z Valašského Meziříčí doplní v sestavě italského týmu Richarda Verschoora.

„Jsem opravdu rád, že mohu pokračovat ve své cestě s týmem Trident,“ těší se český pilot na další rok v již známém prostředí. „Vytvořili jsme si za uplynulé roky skvělý vztah a pro letošní rok zde vidím velký potenciál. Nemůžu se dočkat toho, co nám nová sezona přinese,“ dodává.

Devatenáctiletý závodník je součástí Tridentu již od roku 2022. Tehdy s ním absolvoval sezonu ve FIA F3. Na konto si připsal vítězství v hlavním závodě v Imole a ještě do závěrečného podniku v Monze vstupoval s matematickou nadějí na titul. V konečném pořadí nakonec skončil pátý.

V loňském roce si odbyl premiéru ve formuli 2. Posbíral 15 bodů a celkově skončil osmnáctý. Jeho nejlepším výsledkem bylo páté místo ze sprintu na Red Bull Ringu. Za zmínku ale stojí také jeho výkon z kvalifikace v Monze, kde obsadil třetí pozici. S Tridentem loni nastoupil mimo jiné i do Velké ceny Macaa pro vozy F3. Zde skončil dvanáctý.

Zajistit si třetí rok v barvách Tridentu nebylo pro Staňka lehké. Už loni mu totiž hrozilo, že sezonu nedokončí kvůli nedostatku finančních prostředků. Nakonec se ale jezdci, jehož kariéru podporuje především jeho otec, podařilo sehnat nové sponzory. Rovněž uspořádal fanouškovskou sbírku.

Roman Staněk může dál snít svůj sen o F1. Foto: TridentCíl pro rok 2024 je jasný – výkonnostní posun: „Budu ve formuli 2 druhý rok a cílem bude pohybovat se vpředu,“ prozrazuje.

Stejná očekávání má i šéf stáje Giacomo Ricci. Ital ovšem upozorňuje, že Staněk se bude muset popasovat s řadou novinek, ostatně stejně jako jeho soupeři: „Od letošní sezony se ve formuli 2 mění monopost a u nás v týmu se mění hodně lidí. Očekáváme, že se s Romanem významně posuneme. Loni to byla jeho nováčkovská sezona a letos tak bude muset ukázat naplno, co v něm je,“ uvedl.

Potvrzení Staňkova angažmá znamená, že ve startovní listině nyní zbývá už jen jedna volná sedačka. Jediný otazník visí nad stájí PHM AIX Racing, kde zatím není jasné, kdo bude týmovým kolegou Joshuy Dürksena.

Zdroj: FIA Formula 2, Formula Scout, FORMULE.cz, úvodní foto: Trident