Fisichella triumfuje v Malajsii, double pro Renault

Grand Prix Malajsie - závod

Giancarlo Fisichella si dojel pro svůj druhý triumf v barvách Renaultu a před týmovým kolegou Fernandem Alonsem proťal jako první cílovou pásku Velké ceny Malajsie.

Na stupně vítězů se s nimi postavil Jenson Button z Hondy, který dojel třetí před Juanem Pablem Montoyou z McLarenu na čtvrtém místě. Jeho týmový kolega Kimi Räikkönen havaroval hned v prvním kole, když s poškozeným monopostem po kolizi s Christianem Klienem vylétl z tratě.

Neúspěšně se v Malajsii prezentovaly monoposty Williams, resp. jejich agregáty Cosworth, kvůli kterým ani Nico Rosberg startující ze třetího místa ani Mark Webber neviděli cíl. S nefungující převodovkou v boxech skončil také David Coulthard a do cíle nedojel ani Juiči Ide s monopostem Super Aguri.

BMW mohlo slavit drobný úspěch, Nick Heidfeld mohl do cíle dojet na pátém místě, ale před koncem závodu mu explodoval motor, a tak tým získal jen dva body za sedmé místo Jacquese Villeneuva. Ralf Schumacher startující z posledního místa získal poslední bod.

Před koncem závodu došlo k zajímavému souboji mezi Massou a M. Schumacherem o páté místo a jakkoli milióny párů očí na celém světě zvědavě sledovaly nechvalně proslulé vysílačky Rosse Brawna a Jeana Todta, pořadí mezi dvěma jezdci Ferrari se už nezměnilo.

Rubens Barrichello dojel na jedenáctém místě poté, co si musel odpykat desetivteřinovou penalizaci v boxech za překročení maximální povolené rychlosti tamtéž.

Nejrychlejší kolo závodu zajel Fernando Alonso a má hodnotu 1:34,803.

Třetím závodem je Velká cena Austrálie za 14 dní, která startuje v 6:00 našeho času.