Hamilton zajistil McLarenu již čtvrtou pole position v řadě

Velká cena Singapuru - kvalifikace

Lewis Hamilton již pošesté v letošní sezóně zaznamenal nejrychlejší čas v kvalifikaci a na uměle osvětlené městské trati v Singapuru vybojoval pro McLaren již čtvrtou pole position v řadě za sebou. V první řadě jej přitom překvapivě doplní Pastor Maldonado. Dosud nejrychlejší Sebastian Vettel se musel v kvalifikaci spokojit se třetí příčkou.

Před kvalifikací to byl právě Vettel, kdo byl největším favoritem na pole position. Obhájce titulu totiž vyhrál všechny tři volné tréninky.

Hamilton navíc během kvalifikace políbil zeď, jeho mclaren však ránu přežil ve zdraví a v Britových rukou prolétl singapurským okruhem v čase 1:46.362 - dosud nejlepším výkonem víkendu. Hamilton byl za něj odměněn svou 24. pole position v kariéře.

Velmi dobrého výsledku dosáhl Maldonado. Venezuelan sice od svého vítězství ve Španělsku ještě nebodoval, v Singapuru se však postavil do dobré pozice, když zajel druhý čas. Vzhledem k tomu, že si s sebou tentokrát z předchozího závodu nepřivezl žádnou penalizaci, odstartuje z první řady.

Na Vettela nakonec zbylo až třetí místo. Němec byl přitom o více než půl sekundy pomalejší než vítězný Hamilton. Ve druhé řadě roštu jej doplní Hamiltonův týmový kolega Jenson Button.

Vedoucí jezdec průběžného pořadí Fernando Alonso potvrdil svá slova o tom, že je Ferrari v Singapuru co do výkonnosti ještě pomalejší než na domácí trati v Monze, když obsadil pouze páté místo.

Dobrou formu týmu Force India naopak ukázal Paul di Resta, který se kvalifikoval na šestou příčku. První desítku doplnili sedmý Mark Webber, osmý Romain Grosjean a duo Mercedesu Michael Schumacher a Nico Rosberg, kteří ve třetí části kvalifikace nezajeli žádný čas. Webber by však o svou pozici mohl přijít, jelikož je vyšetřován za zdržení Tima Glocka v první části kvalifikace.

Jedenáctý skončil Nico Hülkenberg před dvanáctým Kimim Räikkönenem, který se trápil se svým lotusem a nevešel se do první desítky. Podobně už ve druhé části kvalifikace skončili Felipe Massa a Sergio Pérez.

Následují patnáctý Daniel Ricciardo a šestnáctý Jean-Eric Vergne před sedmnáctým Brunem Sennou. Ten sice postoupil z první části kvalifikace, pak ale trefil zeď a ve druhém segmentu již nebyl schopen vyjet na trať.

Překvapením Q1 byl Kamuj Kobajaši, jenž se nedostal dál a zůstal na osmnáctém místě.

Vitalij Petrov, o jehož budoucnosti u Caterhamu se stále hlasitěji spekuluje, odvedl dobrou práci, když porazil týmového kolegu Heikkiho Kovalainena. Rus navíc neměl daleko k tomu, aby na úkol Kobajašiho a Vergneho prošel do druhé části kvalifikace.

Startovní rošt uzavírají Timo Glock, Charles Pic, Narajn Kartykejan a poslední Pedro de la Rosa. Toho tak penalizace za výměnu převodovky nijak neovlivní.