S okruhem v Austinu se nejlépe seznámil Vettel

Velká cena USA - 1. trénink

Sebastian Vettel nejlepším možným způsobem začal víkend Velké ceny USA na zcela novém okruhu Circuit of the Americas v texaském Austinu, když deklasoval zbytek pole a s náskokem 1,5 sekundy zajel nejrychlejší čas v prvním volném tréninku.

Vedoucí muž průběžného pořadí zajel čas 1:38.128, který je o 1,418 tisícin sekundy rychlejší než čas druhého Lewise Hamiltona z McLarenu.

Nejlepší pětku pak kompletují Fernando Alonso, Jenson Button a Mark Webber.

Kimi Räikkönen, vítěz posledního závodu v Abú Zabí, byl tím jezdcem, který v rámci tréninku vyjel jako první na trať, když se spolu s několika dalšími jezdci vydal z boxů v momentu, kdy se na konci uličky rozsvítilo zelené světlo.

Kamuj Kobajaši byl naopak tím, kdo zajel první měřený čas. Jeho počin 1:54.846 byl ale spíše zahřívací.

Už v dalším kole ale výrazně porychlil, když vylepšil svůj čas o šest sekund. Čtvrt hodiny po začátku tréninku pak Webber stanovil čas 1:43.672, který byl o plných 11 sekund rychlejší než první Kobajašiho pokus.

Kvůli tomu, že trať je nová a tím pádem ještě není "pogumovaná", se jezdci často ocitali v ať už menších, či větších problémech. V zajímavé první zatáčce, která se nachází na kopci, se otočil Nico Hülkenberg, který netrefil do slepého vrcholu zatáčky a roztočil se.

Rychlost ukázali také Alonso s Hamiltonem, kteří se vystřídali na prvním místě.

V závěrečných patnácti minutách pak Hamilton ještě porychlil. Zajel čas 1:39.687, který pak ještě o desetinu vylepšil a o více než půl sekundy tak odskočil svým soupeřům.

Vedoucí muž průběžného pořadí Vettel, který v USA slaví svůj 100. start ve Formuli 1, to ale tak nechtěl nechat a tři minuty před koncem zajel nejrychlejší čas.

V prvním sektoru sice Němec ztratil, ale ve zbytku okruhu se výrazně zlepšil a odskočil soupeřům.

Šestý skončil Felipe Massa před Hülkenbergem, Kobajašim, Nicem Rosbergem a Sergiem Pérezem.