Novinky

  • 21.02.2020 Neutral Systém DAS, použitý u vozu F1 Mercedes, má být od roku 2021 zakázán

  • 20.02.2020 Good Nejlepší čas ve druhém dni testů F1 zaznamenal Kimi Räikkönen (Alfa Romeo)

  • 20.02.2020 Good Sergio Pérez (Racing Point) je nejrychlejší v polovině 2. testovacího dne v Barceloně

Facebook Instagram

Ocon: Hezčí vozy, méně předjíždění

Ocon: Hezčí vozy, méně předjíždění

Mladý jezdec už nabírá svalstvo, je to dřina.

Esteban Ocon, nový jezdec Force India, potvrzuje názor mnoha svých zkušenějších kolegů. Vozy sezóny 2017 budou rychlé a krásné, ale diváci se musí smířit s faktem, že předjížděcích manévrů bude méně.

"Budou vypadat parádně," řekl Ocon webu Motorsport. "Podle mě lidé ztratili část zájmu o F1 v roce 2014, kdy vozy začaly být ošklivé. Lidem na vzhledu vozů záleží. Zvuk také nebyl nejlepší, ale s ním to bude i nadále bídné, mně se líbil zvuk atmosférických motorů. Ale vozy teď budou úžasné v zatáčkách, velmi rychlé. Kamera ukáže rychlost, která byla vidět pouze v kvalifikaci. Jenže závody budou méně zajímavé, předjíždění bude složitější a bude k němu méně příležitostí."

Ocon začal sezónu 2016 jako jezdec DTM a po letní přestávce již závodil za tým Manor v F1. Není tedy nováčkem, ale přesto musí absolvovat tvrdou fyzickou přípravu. Nové vozy budou na jezdce klást vyšší nároky a během jednoho dne předsezónních testů jezdec nejednou odjede mnohem více kol než během závodu.

"Je to dřina. Namísto dvoutýdenního tréninkového soustředění mě čekají dva tvrdé měsíce. Téměř až do prvního závodu se nedostanu domů. Jsou to strašně, strašně dlouhé dny. Začínáme v devět ráno a končíme o deváté večer, intenzita se zdvounásobila. Musím nabrat svalstvo, musím přibrat. Jízda bude náročnější, takže to budu potřebovat."

Komentáře ke článku