Novinky

  • 17.07.2018 Neutral Antonio Giovinazzi pojede místo Ericssona za Sauber 1. trénink na VC Německa

  • 17.07.2018 Bad Před třemi lety zemřel na následky těžkého zranění Jules Bianchi

  • 16.07.2018 Neutral Audi Sport Abt Schaeffler vyhrál klasifikaci týmů ve 4. ročníku šampionátu formule E

Facebook Instagram
reklama
reklama

Jedna dobrá půlka nestačí

Jedna dobrá půlka nestačí

Sauber: Pohroma v kvalifikaci se nesmí opakovat

Saubery opět nestačily a představitelé týmu už raději hovoří o přípravě na další podnik v Baku. Oba piloti vsadili na jednozastávkovou strategii. Začínali na měkkých pneumatikách a přešli na střední. Mnoho však z ní nevytěžili, především kvůli problémům s auty.

Docela dobře jsem odstartoval, jenže jsem se propadl, když jsem se na okamžik ocitl mimo trať. Vůz byl špatně vyvážen, ale po zastávce v boxech se to zlepšilo. Pak jsem již dokázal držet krok se slabší částí středu pole,“ sdělil do tiskové zprávy Marcus Ericsson.

Poslední klasifikovaný jezdec Charles Leclerc se omezil na konstatování, že se mu nedařilo. Ze začátku to ještě docela šlo, ale krátce po přezutí vycestoval na trávu, poškodil podlahu a od té chvíle se s monopostem více pral, než ho řídil. Logickým důsledkem byl pád na samotný chvost.

Charles Leclerc v Číně neoplýval jistotou

Každému vyšla pouze jedna polovina velké ceny,“ povzdechl si šéf stáje Fréderic Vasseur. „Neprospělo nám ani nasazení zpomalovacího vozu. Avšak závodní rychlost tu je, alespoň v porovnání s nejbližšími konkurenty. Na čem ovšem musíme zapracovat, je kvalifikace. Podobný výsledek se v Ázerbájdžánu nesmi opakovat.

reklama
reklama

Komentáře ke článku