Novinky

  • 15.06.2025 Neutral 24h Le Mans vyhrála posádka Kubica, Ye a Hanson ve Ferrari 499P

  • 12.06.2025 Good Apple zveřejnilo haptický trailer na film F1

  • 01.06.2025 Bad Stroll se nezúčastní VC Španělska kvůli bolavé ruce

Facebook Instagram

Spa se stane Leclerkovým druhým rodištěm

Spa se stane Leclerkovým druhým rodištěm

Sauber: Situaci zachraňoval Ericsson

Sice se dostal jen do první zatáčky, přesto měl Charles Leclerc šťastný den. Podruhé se totiž narodil.

Díky zařízení Halo, které ochránilo jeho hlavu, přestál bez úhony Alonsův nálet. Ve voze klasické koncepce to mohlo dopadnout mnohem hůře.

Seběhlo se to strašně rychle,“ vybavoval si kritické chvíle Leclerc (nedokončil). „Ani vlastně netuším, co všechno se přihodilo. Nebýt Halo, tak nevím… Ano, měl jsem obrovskou kliku. Teď už raději myslím na Monzu. Italská velká cena je pro nás mimořádně důležitá, protože náš titulární sponzor Alfa Romeo je v této zemi ikonou.

 

Charles Leclerc měl dnes obrovské štěstí v neštěstí

 

Tíha odpovědnosti za výsledek stáje tak spočinula na bedrech Marcuse Ericssona (10. místo): „Povedl se mně start a potom jsem učinil několik správných rozhodnutí. Během závodu jsem absolvoval řadu pěkných soubojů. Auto jelo skvěle a získaný bodík mě potěšil. Díky týmu, odvedl skvělou práci.