Novinky

  • 05.06.2020 Bad Šampionát W-Series pro ženy-závodnice byl pro rok 2020 kompletně zrušen

  • 04.06.2020 Neutral Mercedes hodlá příští úterý a středu testovat v Silverstone s vozy z roku 2018

  • 04.06.2020 Neutral Virtuální VC v Baku se v neděli zúčastní osm pilotů F1, premiéru mají Pérez a Gasly

Facebook Instagram

Když Vettel odejde, už se nevrátí

Když Vettel odejde, už se nevrátí

Němec uvažuje o konci kariéry

Když Sebastian Vettel jednou skončí, už se do F1 nevrátí. Není to žádný převratný objev, jenom v jednom z rozhovorů potvrdil, že už pomýšlí i na konec kariéry. Nemusí to být letos, ani za dva roky, ale nezastihne ho to nepřipraveného.

"Já si myslím, že pro nás věk není tak rozhodujícím faktorem, jako pro jiné sportovce. Dokud má jezdec dost dobrou rychlost, tak nikdy není příliš starý," řekl 32letý závodník. "Po určitém čase, nějakých dvanácti letech, se člověk začne zamýšlet nad další budoucností. Pokud má připravený plán, může se svobodně rozhodnout a jednoho dne prostě říci, že to už stačilo.

Nemyslím si, že je dobrý nápad, aby někdo skončil se sportem, který je tak velkou částí jeho života, a neměl připravenou žádnou náhradu. Já mám v této věci jasno. Když jednou skončím, tak to bude definitivní konec. Už se pak nevrátím. Proto je třeba skončit tehdy, když člověk cítí, že nastal správný čas."

Vettel ale ani tento rok nebude patřit k nejstarším jezdcům. Kimi Räikkönen loni v říjnu oslavil 40. narozeniny, Lewisu Hamiltonovi je 35 a Romainu Grosjeanovi 33 let.

Vettel už myslí na dny, kdy jeho přilba bude viset na hřebíku.

 

Komentáře ke článku