Novinky

  • 20.09.2022 Good Bývalý pilot F1 Juan Pablo Montoya slaví 47. narozeniny

  • 17.09.2022 Good Alonso věří, že pokoří hranici 400 velkých cen F1.

  • 15.09.2022 Good Antonio Giovinazzi se má zúčastnit testu s Alpine.

Facebook Instagram

Další napomenutí za brzdové kanálky

Další napomenutí za brzdové kanálky

Racing Point se nálepky podvodníka jen tak lehce nezbaví

Racing Point byl po skončení Velké ceny k 70. výročí MS F1 opět napomenut za používání zadních brzdových šachet v rozporu se sportovními pravidly. Žádný další trest mu ale nehrozí.

Tenhle postup je součástí trestu za to, že si Racing Point podle zjištění FIA tuto část vozu nenavrhl sám, ale okopíroval loňské šachty Mercedesu. Zákaz kopírování není součástí technických pravidel F1, takže nemůže být důvodem k vyloučení vozu z velké ceny. Je součástí sportovních pravidel F1 a na jejich základě dostal Racing Point trest.

Za použití těchto zadních brzdových kanálků ve Velké ceně Štýrska, tedy v závodě, po kterém na ně tým Renault poprvé poukázal, dostal trest ztráty 15 bodů v Poháru konstruktérů a pokutu 400 tisíc eur. Za jejich použití ve Velké ceně Maďarska dostal napomenutí. Za jejich použití ve Velké ceně Velké Británie dostal napomenutí. Za jejich použití ve Velké ceně 70. výročí MS F1 také dostal napomenutí. A napomenutí ho čeká i za každý další závod, ve kterém je letos použije.

Racing Point dosud neoznámil, zda se vůči trestu odvolá. Týmy Ferrari, McLaren, Renault a Williams si vyžádaly čas na rozhodnutí, zda se odvolají proti výši trestu, která se jim zdá nedostatečná. Šéf týmu Mercedes Toto Wolff, který brzdové kanálky dodal naposledy 6. ledna tohoto roku, údajně na sebe vzal břemeno mediátora a snaží se dosáhnout, aby se nikdo neodvolal a na věc se už zapomnělo. Bude to ale těžké, když po každém závodu bude oznámeno další napomenutí.

Racing Point dostane ještě další napomenutí. A pak další. A další a další... Foto: Racing Point

Zdroj: originální materiál redakce, titulní foto: Racing Point