Novinky

  • 24.10.2021 Good Jamie Chadwicková se stala v Austinu podruhé šampionkou W Series.

  • 26.09.2021 Neutral Josef Newgarden vyhrál kvalifikaci na závod IndyCar v Long Beach

  • 25.09.2021 Bad První sprint F2 v Soči byl kvůli dešti odložen na neurčito.

Facebook Instagram

Salo vykecal, i co nevěděl

Salo vykecal, i co nevěděl

Nahnal vodu na Hamiltonův mlýn

Causa cvičný start stáhla do svého víru další oběť. Zatímco hlavní protagonista Lewis Hamilton se může radovat z toho, že nakonec neinkasoval dva trestné body (prý ho špatně instruoval tým, který za to dostal pokutu 25 000 eur), a Mercedes v zájmu zklidnění situace nehodlá protestovat, ocitl se ve značných problémech jeden ze čtveřice sportovních komisařů, Právě jim se přitom Hamilton po závodě usilovně snažil nasadit psí hlavu. Mika Salo mu dokonale nahrál na smeč. 

Bez trestných bodů je celá věc pro Hamiltona z praktického hlediska už jen drobnou lapálií. Foto: Mercedes

Co se stalo? Komentátor finské televizní stanice C More oznámil v přímém přenosu Hamiltonovu penalizaci o deset minut dříve, než se stalo oficiální cestou. V té době dokonce ještě nebylo příslušné jednání ani ukončeno. Proto se do éteru dostala nejen zpráva o dvou pětisekundových „štráfech“, ale i blud o čtyřech přidělených trestných bodech, znamenajících pro úřadujícího šampiona automatické stop pro příští velkou cenu.

Zdrojem byl s pravděpodobností rovnající se jistotě novinářův krajan Salo. Někdejší pilot F1 a současný funkcionář FIA často usedá k mikrofonu jako uznávaný expert. Nyní chtěl udat sólokapra, aniž by pomyslel na následky. Povinnosti činovníka FIA totiž porušil skutečně flagrantním způsobem.

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: F1