Novinky

  • 12.04.2024 Bad Zemřel Ted Toleman, zakladatel týmu F1

  • 08.04.2024 Bad Další Albonovo poškozené šasi letí do Silverstonu.

  • 28.03.2024 Good Z Güntera Steinera je ambasador VC Miami.

Facebook Instagram

Premiéra ve F2 čeká v Džiddě i na Sargeanta

Premiéra ve F2 čeká v Džiddě i na Sargeanta

Američan dostane šanci u HWA Racelab

Clément Novalak, Oliver Caldwell a Jack Doohan nebudou jedinými piloty, kteří si v Saudské Arábii připíší svůj premiérový start ve formuli 2. Do trojice víkendových závodů v Džiddě totiž zasáhne i Logan Sargeant. Američan bude hájit barvy stáje HWA Racelab, v jejíž sestavě doplní Alessia Deleddu.

Sargeanta jsme letos mohli vídat ve FIA F3. Na konto si připsal jedno vítězství a v celkovém pořadí šampionátu obsadil sedmou příčku. Objevil se ale i na vytrvalostní scéně. Zasáhl totiž do dvou podniků European Le Mans Series a rovněž se ukázal při dvou závodních víkendech seriálu Michelin Le Mans Cup. Nedávno se stal členem Jezdecké akademie Williamsu.

"Máme radost, že můžeme pro závody v saudskoarabské Džiddě přivítat v monopostu se startovním číslem 22 Logana Sargeanta. Tento člen Jezdecké akademie Williamsu ukázal svůj talent při předchozích třech sezonách ve FIA F3," oznámilo HWA na sociálních sítích.

O Sargeantově přestupu do formule 2 se hovořilo již po skončení loňské sezony, ve které účinkoval ve FIA F3 v barvách stáje Prema a v celkovém pořadí skončil třetí se ztrátou pouhých čtyř bodů na šampiona Oscara Piastriho. Při posezonních testech F2 v Bahrajnu poté dostal příležitost od španělské stáje Campos. Jeho přestup do "druhé ligy" ale ztroskotal poté, co nesehnal dostatek finančních prostředků. Původně se dokonce zdálo, že zmizí zcela ze scény formulových závodů.

S monopostem F2 se svezl Logan Sargeant už loni u Camposu. Foto: Campos


Sargeantovo angažování znamená, že Alessio Deledda bude mít v letošní sezoně F2 již čtvrtého týmového kolegu. Zatímco při prvním podniku sezony v Bahrajnu doplnil italského jezdce jeho krajan Matteo Nannini, v Monte Carlu, Baku a Silverstone Jack Aitken a při závodních víkendech v Monze a Soči Jake Hughes. Kdo nastoupí ve druhém voze HWA Racelab při posledním podniku sezony v Abú Zabí, který bude následovat týden po závodech v Džiddě, zatím nebylo oznámeno. Není ale vyloučeno, že i zde pojede Sargeant.

Pokud ovšem bude Sargeant pokračovat ve F2 i příští rok, můžeme s jistotou říct, že už pojede za jiný tým. HWA Racelab totiž po skončení letošní sezony ze šampionátu odchází. Spekuluje se, že bude ve startovním poli nahrazeno stájí Van Amersfoort Racing. Již dříve bylo oficiálně potvrzeno, že nizozemská stáj nahradí od příští sezony HWA ve FIA F3.

Zdroj: Motorsport, Formula Scout, úvodní foto: HWA Racelab