Novinky

  • 03.06.2020 Neutral Lando Norris údajně tento týden absolvoval soukromý test s monopostem formule 3

  • 02.06.2020 Bad Před padesáti lety zahynul na okruhu v Goodwoodu Bruce McLaren

  • 02.06.2020 Good Kalendář letošních evropských závodů F1 byl oficiálně potvrzen

Facebook Instagram

Dragon angažoval expilota F1 Hartleyho

Dragon angažoval expilota F1 Hartleyho

Novozélanďan bude současně závodit i ve WEC

Brendon Hartley přece jen sehnal džob v otevřených vozech. Nikoliv však ve F1, ale ve formuli E. Tým Dragon dnes oznámil, že Novozélanďan bude v nadcházejícím ročníku šampionátu řídit jeden z jeho monopostů.

Hartley kromě toho i nadále bude závodit ve WEC coby člen tovární stáje Toyoty. V minulosti byl uváděn i jako možný kandidát do nově sestavované „elektrické“ ekipy Porsche, přednost ale nakonec dostali Neel Jani a Andre Lotterer.

Ve formuli 1 se Hartley příliš neprosadil

Těším se na výzvy, kterým spolu s Dragonem budeme čelit ve formuli E,“ uvedl Hartley. „Je něčím zcela jiným než ostatní série, jichž jsem se dosud zúčastnil. Doufám, že moje zkušenosti s energetickým managementem, které jsem zatím porůznu nasbíral, mně jako nováčkovi pomohou. Byl jsem vždy fanouškem městských okruhů a formule E jezdí na těch nejdivočejších, jaké jsem kdy viděl.

Kdo bude jeho kolegou, není zatím známo. Dosud za Jayem Penskem vedenou organizaci nastupovali Maximilian Günther a José María López. O prvně jmenovaného má údajně zájem BMW, Argentinec pak patřil k nejslabším účastníkům a navíc platí za konfliktní typ.

Komentáře ke článku