Novinky

  • 20.11.2019 Neutral FIA zabavila za účelem zkoumání palivový systém monopostů Ferrari

  • 19.11.2019 Bad Zemřel Frans Verstappen, otec a dědeček pilotů F1 Jose a Maxe

  • 17.11.2019 Neutral Max Verstappen z týmu Red Bull zvítězil ve VC Brazílie v Interlagosu

Facebook Instagram

Mahindra prochází výraznými změnami

Mahindra prochází výraznými změnami

Rozešla se s Camposem a stěhuje se

Indická stáj Mahindra se rozhodla vzít svůj běžný provoz více do vlastních rukou. Až doposud v tomto směru spoléhala z větší části na služby španělského Camposu.

Takto vzniklá úspora nákladů ovšem nešla ruku v roce se sportovními výsledky. Uplynulá sezona byla pro šéfa ekipy Dilbagha Gilla hořkým zklamáním. Zatímco v ročníku 2017/18 skončila v hodnocení týmů Mahindra třetí, nyní spadla až na šestou příčku.

Byli jsme konstantně nekonstantní,“ postěžoval si Gill. „Potřebujeme se dát pořádně dohromady, odvádět kvalitní práci a neustále se zlepšovat.

Bylo přijato radikální řešení. S Camposem byla víceméně na hodinu ukončena spolupráce. Tým výrazně zvýšil počet vlastních zaměstnanců z 18 na 50. 

Dilbagh Gill přistoupil k zásadním změnám

Kromě toho se stěhuje. Až doposud seděl na dvou židlích – v britském Banbury, kde ovšem nedisponoval dostatečnými prostory, a na základně Camposu v Barceloně. Tato dvoukolejnost byla nejspíše i jednou z příčin poklesu výkonnosti. Mimochodem, pro Adriana Campose, halasně ohlašujícího zájem o vstup do F1, to není právě nejlepší reference.

Nyní se vše soustředí pod jednou střechou nedaleko Oxfordu. Gill si navíc plácl s novým technologickým partnerem, jímž je německá společnost ZF. Takže vlastně jediné, co zůstává při starém, je dvojice jezdců. Nadále jimi budou Pascal Wehrlein a Jérome D´Ambrosio.

Komentáře ke článku