Pondělí patřilo v Bahrajnu Beckmannovi

Předsezonní testy – 1. den

V Bahrajnu se tento týden konají předsezonní testy formule 2. Úvodní ze tří dnů byl na programu v pondělí. Na jezdce čekaly dvě tříhodinové testovací části. Zatímco první se konala ráno (od 7 do 10 hodin našeho času), druhá odpoledne (od 12 do 15 hodin).

Nejlépe dopadl první den pro Davida Beckmanna. Německý nováček, který loni obsadil mimo jiné i po dvou vítězstvích celkové šesté místo ve FIA F3, ráno skončil pouze desátý s časem 1:44,529. Odpoledne ale zrychlil na 1:42,844 a posunul se na první místo. V nejlepší trojici dne doplnili Beckmanna druhý Dan Ticktum, který byl nejrychlejším jezdcem ranní části, a třetí Christian Lundgaard.

Dana Ticktuma již letos nebudeme vídat v barvách DAMSu, ale u Carlinu. Foto: FIA Formula 2

Před začátkem testů stále zůstávalo ve startovní listině pro letošní sezonu jedno volné místo u MP Motorsportu. Stáj totiž dosud neoznámila jméno týmového kolegy Lirima Zendeliho. Do bahrajnských testů nasadil tým spolu s Zendelim Richarda Verschoora, který loni v barvách MP Motorsportu obsadil celkové deváté místo ve FIA F3. Nizozemec obsadil v pondělí 18. příčku a odjel celkem 77 kol, což z něj udělalo nejpilnějšího jezdce dne. Současně se ale postaral o jediné červené vlajky dne, když ráno zůstal stát na trati.

Nejméně toho naopak odkroužili piloti mistrovské Premy – Oscar Piastri a Robert Švarcman. Zatímco Piastri si připsal 29 kol, Švarcman 25 kol. Rychlejší byl z této dvojice Piastri, který obsadil devátou příčku. Švarcman skončil sedmnáctý.

Za jedno z největších překvapení, které se během zimy ve formuli 2 odehrálo, můžeme označit angažování Alessia Deleddy do stáje HWA Racelab. Ital dostal šanci i přesto, že během svého působení ve FIA F3 u Camposu v sezonách 2019 a 2020 nezískal ani jeden bod. V pondělí Deledda skončil beznadějně poslední. Zatímco za předposledním Gianlucou Petecofem zaostal zhruba o sekundu a půl, na nejrychlejšího Beckmanna ztratil téměř šest sekund.

Alessio Deledda byl během prvního testovacího dne nejpomalejší ze všech. Foto: HWA Racelab