Novinky

  • 09.08.2020 Good Sprint F2 v Silvestone se stal kořistí Jukiho Cunody (Carlin)

  • 09.08.2020 Good Bent Viscaal (MP Motorsport) se stal vítězem nedělního závodu F3 v Silverstone

  • 08.08.2020 Good Maximilian Günther (BMW) zvítězil v dalším závodě formule E v Berlíně

Facebook Instagram

V Mercedesu vše spěje k novým smlouvám

V Mercedesu vše spěje k novým smlouvám

Bottas i Wolff mluví o pokroku

Valtteri Bottas je optimistický a očekává, že již brzy s Mercedesem podepíše jezdecký kontrakt na další sezonu. Nejspíš tak zůstane týmovým kolegou Lewise Hamiltona, který se také nikam nechystá.

"Všichni víme, že tento rok je jiný než ostatní. Ale nemám pocit, že by jednání byla pozadu. Evidentně se vše hýbe správným směrem. Skutečná diskuze začala teprve před jedním nebo dvěma týdny," prozradil finský závodník. "Nespěcháme, ale ani není důvod dělat paniku. Vzájemně si důvěřujeme a očekávám, že se rychle dohodneme."

Možná se čeká na prodloužení smlouvy šéfa týmu Tota Wolffa, která také vyprší na konci tohoto roku.

"Mé postavení i smlouva s týmem jsou poměrně složité. Není to prostá zaměstnanecká smlouva. Mimo jiné se musíme dohodnout na tom, co bude s akciemi po Nikim Laudovi," vysvětlil Wolff. "Už o tom mluvíme dlouho, ale vše je na dobré cestě. Je jasné, že nejpozději na konci tohoto roku musíme mít kompletní řešení."

Kompletně uzavřenou má tedy Mercedes pouze otázku dvou závodníků v juniorském programu. Oba čeká minimálně jeden rok v jiných týmech F1.

"U Georgea (Russella) bylo předem jasné, že ho čeká další rok s Williamsem. A Esteban (Ocon) bude do konce příštího roku u Renaultu," potvrdil Wolff.

Vítězný tým nejspíš zůstane pohromadě. Foto: Mercedes

Zdroj: FORMULE.CZ

Komentáře ke článku