Novinky

  • 03.07.2024 Neutral Andy Cowell vystřídal Martina Whitmarshe na místě ředitele Astonu

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

Facebook Instagram

FIA vydláždila cestu pro Antonelliho

FIA vydláždila cestu pro Antonelliho

Snížila minimální věk žadatele o superlicenci.

Mezinárodní automobilová federace upravila spodní věkovou hranici pro žadatele o superlicenci nezbytnou pro účast v MS F1. Stalo se tak poprvé od zavedení takové hranice v reakci na příchod jistého Maxe Verstappena, kterému bylo v té době pouhých 17 let, což bylo Red Bullu hodně vytýkáno jako marketingový tah. Stanovená hranice 18 let se však nyní posouvá na 17 let, tedy věk, který překážel u Verstappena.

Zahraniční média se obecně domnívají, že za změnou je třeba hledat politickou sílu Mercedesu, konkrétněji Tota Wolffa, který chce příští rok nahradit sedminásobného mistra světa Lewise Hamiltona mladým Andreou Kimim Antonellim, což zase insideři přisuzují Wolffově touze předvést se jako úžasný hledač talentů, což má zase pramenit ve frustraci z výsledků posledních sezon. Ale to jsme už zašli hluboko do zóny spekulací. Oficiálně Mercedes kolegu ke Georgi Russellovi pořád hledá.

Příští rok v továrním týmu? Foto: Prema

K dalším zajímavostem patří, že Kevin Magnussen přiznal, že může přijít o místo u Haasu. Mnozí žurnalisté se domnívají, že americký tým už má podepsanou smlouvu s Estebanem Oconem a čeká se pouze na uzavření smluv s Oliverem Bearmanem a Ferrari.

Mezitím se Helmut Marko nechal slyšet, že nejlepší jezdeckou dvojici současnosti tvoří Lando Norris a Oscar Piastri, tedy jezdci McLarenu. Víme, jak vysoko si cení Maxe Verstappena, takže mezi řádky čteme kritiku Sergia Péreze, jenž nedávno dostal nový dvouletý kontrakt. Christijan Albers k tomu v komentáři pro Viaplay řekl, že Pérezovi smlouvu k podpisu evidentně nenabídl Marko ale Horner, kterému v uplynulých měsících šlo o stabilizaci týmu pod jeho vedením více než o cokoli jiného ​​včetně výsledků.

Zdroj: motorsport, Sky, Bild, Viaplay, úvodní foto: Prema